Osvětlení pro obce a města

Zajišťujeme pro vás kompletní realizaci veřejného světlení. Při návrhu veřejného osvětlení provádíme světelně technické výpočty a pasportizaci. Dodáme kompletní rekonstrukci včetně nainstalování nových svítidel.

Pasportizace veřejného osvětlení

Realizujeme pasportizace soustav veřejného osvětlení, které Vám můžou sloužit pro evidenci majetku, přehled o poruchách a plánování oprav.

Pro každou rekonstrukci veřejného osvětlení je dobré mít pasport současného stavu, jedině tak budete mít přesný přehled o vhodnosti řešení z pohledu dlouhodobých nákladů na údržbu energie.

Pro vygenerování naší nabídky prosím využíjte TENTO FORMULÁŘ

Správa veřejného osvětlení

Správa veřejného osvětlení nabízí obcím možnost svítit a ušetřit.

Úspora vzniká díky sdružení velkého počtu soustav veřejného osvětlení, kdy se náklady na opravy a elektřinu mohou efektivně udržovat co nejníže.

Nabízíme několik variant správ včetně komplexní, kdy obec nakupuje světlo a nemusí se starat doslova o nic. Velkovou výhodu pro obce je v převzetí záruky nad svítidly v případě variant kompletní správy a správy bez energií.

U rezervního fondu jde o vedení účtu, ze kterého se po dobu životnosti soustavy veřejného osvětlení nedají čerpat finanční prostředky (v případě nenadálých událostí v soustavě VO jako pád sloupu apod. lze čerpat jednou za dva roky 15% z cílové částky, v případě životnosti kratší než sjednané je doba začátku čerpání 2 roky) a obec si může díky přístupu na tento účet vždy kontrolovat aktuální stav. V době kdy bude končit životnost soustavy VO bude z rezervního fondu hrazena kompletní rekonstrukce.
Pohotovost Opravy Rezervní fond Záruka Revize Pasport Elektřina
1. A
1.B
2. A
2. B
3. A
3. B
Legenda tabulky
1.A
Správa, elektřina a údržba včetně rezervního fondu. Jde o variantu kdy se obec nestará o energie ani záruku na svítidla, v případě poruchy svítidla stačí zavolat na poruchovou linku. Soustava VO bude předána do pronájmu. Jakákoliv oprava způsobená např. pádem stromu, sražení sloupu apod. by byla vždy řešena ve spolupráci s obcí a pojišťovnou kvůli pojištění majetku obce. Rezervní fond slouží k přípravě obce na rekonstrukci veřejného osvětlení, vychází z ceny vybudování světelného bodu a počtu světelných bodů v obci, je v něm započtená celková příprava od projektu po předání hotového díla. U rezervního fondu je důležité správně nastavit délku a životnost současné soustavy a v případě nenadálých událostí jako prudká degradace sloupů lze z rezervního fondu čerpat max jednou za dva roky 15% cílové částky fondu. V případě délky smlouvy na 2 roky a rezervního fondu na 20 let se částka z rezervního fondu převádí nebo vrací na účet zákazníka dle domluvy a dle návaznosti.

1.B
Správa, elektřina a údržba bez rezervního fondu. Vychází z varianty 1.A pouze nemá rezervní fond.

2.A
Správa a údržba včetně rezervního fondu.

2.B
Správa a údržba bez rezervního fondu. Vychází z varianty 2.A pouze nemá rezervní fond.

3.A
Údržba s rezervním fondem. Pouhá údržba za kterou se neplatí paušální poplatek a hradí se až reálně náklady spojené s výjezdem. Není zde záruka za svítidla. Je zde rezervní fond který po uplynutí životnosti zaručuje bezproblémovou rekonstrukci bez zadlužení obce. Opět jako ve variantě 1 lze čerpat jednou za dva roky 15% cílové částky.

3.B
Údržba bez rezervního fondu. Tato varianta vychází z varianty 3.A pouze zde není rezervní fond.

Technický dozor investora

TDI děláme pro municipality i soukromý sektor v oblasti dodržování postupů, technologických procesů a stanovených termínů v oblasti distribuce elektrické energie jako pokládka kabelů, vybavení, zapojení a oživení rozvaděčů. V oblasti osvětlovací techniky zajišťujeme zastoupení v oblastech od výpočtu, přes zadání výběru po kontrolu dodržování všech stanovených postupů.

Rekonstrukce

Rekonstrukce sítí veřejného osvětlení jakéhokoliv rozsahu, terénní náročnosti nebo světelných nároků.

Světelně technické výpočty

Zabýváme se výpočtem parametrů potřebných pro zdárné zvládnutí osvětlení komunikací, hal, kanceláří a dalších prostor která vyžadují osvětlování.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Are you sure?

By disagreeing you will no longer have access to our site and will be logged out.